NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Průzkum: Bez internetu se neobejdeme

internet netguru

90 % lidí po celém světě tráví kvůli pandemii na internetu více času než před ní. Pětina lidí začala během krize využívat online služby, které dosud nepotřebovala. Například aplikace pro e-learning nebo videohovory. Průměrná doba strávená připojením k pevné síti se zvýšila o 2,5 hodiny denně. V případě připojení k mobilním 4G sítím došlo k průměrnému nárůstu o jednu hodinu za den.

Společnost Ericsson provedla spotřebitelský výzkum, ve kterém se uživatelů chytrých telefonů ptala, jak pandemie ovlivnila jejich běžný život a jak se změnilo jejich chování ve smyslu používání moderních technologií. 90 % lidí po celém světě kvůli pandemii tráví na internetu více času. Jednu pětinu populace donutily okolnosti naučit se s online aplikacemi, které do té doby lidé nepoužívali. Nejčastěji se jednalo o aplikace pro e-learning nebo služby zprostředkovávající videohovory.

Spotřebitelé považují za důležité různorodé aktivity, od kvalitních videohovorů s rodinou a přáteli, až po přístup k pracovním dokumentům v cloudu. Změny v chování spotřebitelů, které přinesla pandemie, se s velkou pravděpodobností odrazí v budoucích technologických trendech. Studie přináší pět předpovědí pro dobu po pandemii:

1. Hodnota síťového připojení: 3 ze 4 spotřebitelů považují spolehlivé připojení k internetu během současné krize za klíčové a věří, že v budoucích krizích může hrát ještě zásadnější roli.

2. Autonomní obchodování: 55 % spotřebitelů věří, že drony s automatickým doručováním nebo automobily bez řidiče by mohly nahradit kurýry, protože se zvyšuje poptávka po bezkontaktních interakcích.

3. Pracoviště bez hranic: 6 z 10 pracujících si myslí, že práce na dálku bude novým standardem. Očekávají, že zaměstnavatelé podpoří práci na dálku jako běžný způsob práce, jakmile pandemie COVID-19 pomine.

4. Zdravotnictví na dálku: Očekává se, že letos využije v USA možnost online konzultací s lékaři šestkrát více lidí než v roce 2019.

5. Ekonomika virtuálních zážitků: 7 z 10 uživatelů virtuální reality říká, že do budoucna budou status člověka určovat spíše virtuální symboly než fyzické vlastnictví věcí. Polovina spotřebitelů by mohla začít využívat umělou inteligenci k pobavení, nabývání nových vědomostí i získávání přátel.

Pandemie také ovlivnila mínění spotřebitelů o 5G, a to v pozitivním slova smyslu. Spotřebitelé si uvědomují, že 5G jim mohlo umožnit těžit z vyšší rychlosti připojení při práci na dálku.